Časť druhá – oznámenie

Po zmierení sa s novou skutočnosťou ma (nás) čakalo oznamovanie tejto skutočnosti rodine, priateľom a kolegom. Mnohí si toto “tajomstvo” skrývajú až do 12 týždňa tehotnosti (stať sa vraj môže všeličo) ale my sme si povedali, že toto “všeličo” asi neovplyvníme tým, či to niekomu povieme alebo nie. Samozrejme, nerozbehli sme sa hneď a nepísali statusy na facebooky a pridávali fotky na instagramy ale proste ak si to situácia vyžadovala, neklamali sme. A že tých situácií zrazu bolo :D…Až mi bolo ľúto, že to ani chvíľu tajomstvo nebude. 

Prvá situácia – vianočný večierok

To bola najväčšia zaťažkávajúca skúška. Každý rok sa tam zvyknem baviť do rána a nebudeme si klamať, nie som iba na nealku :D…Bolo to však iba týždeň po tom, ako som zistila, že som tehotná a naozaj kolegovia nemali byť tými prvými, ktorí sa to dozvedia. Aj keď áno, jedna kolegyňa to už vedela ale odprisahala, že nikomu nepovie. S plným odhodlaním baviť sa až do rána aj pri nealku som tam teda išla. Ako som však rýchlo zistila, odkladať kade-tade poháre vína, ktoré mi niekto stále podával nie je až také nenápadné ako sa mi zdalo. Potrebovala som spojenca. Zobrala som teda kolegu, ktorý mi stále nalieval, zavolala som si ho bokom a povedala som mu pravdu. Bol v šoku ale okamžite sa zmobilizoval a bol ochotný mi pomôcť toto moje tajomstvo pred zvyškom kolegov ešte nachvíľu utajiť. A ako? Zistil, že keď sa v správnom pomere zriedi jablkový džús s jemne perlivou minerálkou, tak to vyzerá úplne ako víno. Tak som teda pila tento nápoj omamný celý večer a tancovala natriezvo :D. Pozdravujem Ďuriho aj ostatných kolegov 🙂

Druhá situácia – narodeninová oslava môjho švagra

Aby teda po tomto večierku nebolo toho málo, hneď na druhý deň mal môj švagor narodeninovú oslavu, kde sa zišla takmer celá Harveyho rodina. Bolo ešte veľmi skoro a nechcela som to ešte oznamovať a už vôbec nie takto vo veľkom ale Harvey tvrdil, že sa všetci budú tešiť, a tak som teda súhlasila. Švagrovi sme teda prebrali slávu a oznámili :).

Tretia situácia – Púchovská prepadovka a milí policajti

Keď to teda už vedela Harveyho rodina, moja nemohla zaostávať :D…Situácia sa naskytla hneď nasledujúci týždeň. Mama oslavovala narodeniny, kam prišla aj sestra s manželom a deťmi a brat. My s Harveym sme sa rozhodli, že ich všetkých prídeme prekvapiť. Mama skoro odpadla vo dverách :D…a ja som chcela byť strašne originálna tak som povedala niečo ako: “Tu máš darček a máme pre teba ešte jeden a ten dostaneš ale až v lete”…načo sa mama iba zasmiala, že čo sme zase vymysleli a odišla odniesť kyticu. To už Harvey prevracal oči, že “to čo si povedala, normálne jej to povedz”…tak som to mame povedala rovno po lopate :D…Potešila sa a s ňou aj všetci u nás. Ja som si pripila dákym slabým likérom lebo však trochu vraj môžem a Harvey domácou orechovicou. Keďže sme išli na otočku, na druhý deň sme vstávali do práce a hodina už pokročila, domov sme sa ponáhľali. Teda Harvey sa ponáhľal 150 km/h, a zrazu nás obehlo nejaké vysvietené auto :D. Pánom policajtom sa zjavne naše ponáhľanie nepáčilo a na Harveyho odpoveď, že som tehotná na mňa zasvietili a spýtali sa, či ideme do pôrodnice :D…nasledovala otázka: “Pili ste?” (ja som sa už v duchu prežehnávala) Na to z Harveyho vyletelo: “Viete, boli sme svokre oznámiť, že manželka je tehotná, mal som jednu domácu orechovicu.”…myslela som, že ho zabijem. Jediné šťastie, že policajti mali zmysel pre humor a ochotne fúkanie zrušili a my sme sa mohli ponáhľať domov. Aj keď už len 140 km/h.

Štvrtá situácia – vianočný punč

V práci zvykneme každý rok robiť punč nielen pre naše oddelenie ale aj pre oddelenia, ktoré s nami spolupracujú. Tak tomu bolo aj v decembri 2017. Šípila som, že toto už pred kolegami neutajím, a tak som si ráno zavolala šéfa a najprv som to povedala jemu s tým, že teda poobede to poviem pri punči aj ostatným. Punče boli dva – alko a nealko pre šoférov. Keď začal šéf nalievať punč a nalial mi nealko, okamžite sa našla kolegyňa, ktorá si to všimla a upozornila na to, či sa nepomýlil. Tak som sa zasmiala a zobrala som si ten alkoholický. Chcela som im to predsa len sama oznámiť no. S týmto punčom sa u nás spájajú aj vianočné darčeky, ktoré si medzi sebou dávame. A keď sme sa teda už všetci obdarovali, povedala som, že mám pre všetkých ešte jeden darček a nadýchla som sa, len v tom iná kolegyňa vykríkla: “Si tehotná!”…na čo som sa zmohla iba na…”tak keď už je to vonku…áno”…a bolo 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *