Časť prvá – precitnutie

Na svete sú tri druhy žien:

  • ženy, ktoré odjakživa túžili byť matkami, pretože to je ich celoživotný cieľ
  • ženy, ktoré deti nikdy nechcú mať a zďaleka ich obchádzajú a vyhýbajú sa tiež stretnutiam s tehotnými ženami, aby to na nich náhodou “neskočilo”
  • a napokon ženy ako ja, ktoré sa ešte necítia na to, aby sa stali matkami, rady si užívajú život, a momentálne vôbec netušia kedy a či vôbec sa na to niekedy budú citiť. Stále hľadajú nejakú výhovorku ako “až po svadbe”, “až keď budeme mať svoj byt” a podobne.

Ako sa však hovorí “človek mieni, pán Boh mení” a niekedy to okolnosti zariadia tak, že proste pripravená musíš byť už teraz, pretože UŽ JE TO TU!

Takto sa začal písať aj môj príbeh. Bolo to presne 24.11.2017. Tesne pred vypuknutím všetkých vianočných večierkov.

Trochu som začala mať podozrenie už dva dni predtým, ale stále som si hovorila, že to by teda musela byť riadna náhoda…Kúpila som teda tehotenský test, taký lacný, obyčajný, spravila som si ho večer 23.11.2017…a bol negatívny. Tak si vravím, že možno iba stresujem. Stále mi však vŕtalo v hlave to, že by sa test mal robiť ráno. Tak som ráno skúsila ešte jeden, drahší a v mojom ponímaní aj kvalitnejší a tam som uvidela TOTO:

Tá druhá čiarka bola taká slabučká, že som si opäť povedala, že by to musela byť riadna náhoda…Pre istotu som ho ale odfotila, schovala pred Harveym a išla som hryzúc si nechty do práce. Tam som to už nevydržala a vytiahla som do zasadačky kolegyňu, ktorá už má dve deti (a teda hádam vie ako to chodí :D), že či by tam tá náhoda teda mohla byť. Jej odpoveď bola okamžitá: “To je jasné ako facka! Si tehotná!”…Nebudem vám klamať, že som sa rozplakala a dojalo ma to. Ostala som v riadnom šoku! Už je to nezvratné, je to tam! (niežeby som sa netešila, ale to prišlo až neskôr :)) V hlave som mala milión myšlienok. Čo všetko sa zmení? Ako to poviem Harveymu? Kedy to poviem v práci? Budem dobrá mama? Nakoniec som si povedala, že si dám krátkodobý cieľ a po zvyšok pracovného dňa som vymýšľala, ako to oznámim Harveymu. A ako to dopadlo?

Takto:

Harveyho som našla ležať na gauči…Išla som si do kúpeľne po tehotenský test, schovala som si ho do rukáva a ľahla som si tiež na gauč s veselým úsmevom a oznámením, že už viem, čo budeme robiť v lete, že už som to všetko vymyslela (Harvey totiž vždy keď poviem vetu “Ja už som to vymyslela” prevráti oči a tŕpne, čo hrozné ho čaká). Teraz mi na to pohotovo odpovedal, pretože vedel, že ma tá téma znervózňuje: “Čo ty chceš vymýšľať, ty už budeš v lete tehotná!”…k tomu som už nemala čo dodať, tak som vytiahla ten tehotenský test a skonštatovala: “Tak už to tak asi bude.“ Veľmi sa tešil :).

Potom som si uvedomila, že predsa dnes je tá veľká firemná párty vo Websupporte, na ktorú ideme, bude tam veľa známych a alkoholu a ja sa nevyhnem otázkam, či som tehotná. (facepalm)

No čo…párty som zmeškať nechcela a piť som nemohla. Ostalo teda vymyslieť výhovorku, a tak som strávila prvý z mnohých večerov, kedy som sa na opitých ľudí iba dívala s minerálkou v ruke 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *