Časť devätnásta – dovolenkový špeciál

Už dlhšie som nič nenapísala, hoci témy by boli. Ale keďže bolo tento rok také zvláštne “slovensko-dovolenkové” leto a ja som 3 týždne strávila u svokrovcov v turisticky obľúbenej Banskej Štiavnici, rozhodla som sa spísať pre vás tipy, kam s deťmi v tomto meste a okolí. A nie, nebudete čítať o pamiatkach, ktoré vám hneď google vypľuje 😀
Skôr než začnem, chcem vás upozorniť, že toto naozaj nebude o tom, čo by ste mali vidieť v Banskej Štiavnici ale o tom, ako môžete spojiť príjemné s užitočným, aby sa aj najmenšie deti zahrali a rodičia si oddýchli. Začnem teda hneď topkou v BS, a to je:


HOPLANDIA


Keby som toto miesto mala tak laicky opísať, tak je to veľká budova, ktorej prízemie tvoria všelijaké preliezky a tobogány pre deti asi od 3 rokov ale zároveň tam nájdete aj odrážadlá či kuchynku pre menšie deti. Naša Sabínka sa tam zahrala. 


Na druhom poschodí je pekný moderný detský kútik so šmykľavkou a kadejakými stavebnicami a montessori hračkami a najväčšou peckou – magnetickou stenou! Tá bavila aj mňa :D. Hneď pri detskom kútiku je kaviareň, čiže si v kľude pijete kávičku a zároveň vidíte na dieťa. A nedávno sa vonku otvoril aj areál a dopravným ihriskom, kde sa tiež môžu deti (aj rodičia) vyšantiť :).


Okrem tohto je tu priestor aj na detské párty a čo sa mi ešte veľmi páčilo bolo, že na toalene bol nočník aj “sedátko” na záchod. Čiže tu radi privítajú aj tých najmenších. Preto toľko zdôrazňujem, že je to vhodné aj pre najmenších, pretože brat s ročnou dcérkou boli nedávno v Štiavnici ubytovaní a pani z penziónu im povedala, že to pre ich dcérku ešte nebude, s čím ja nesúhlasím. Ako môžete vidieť, sú tam aj hračky pre najmenších, tak preto s tým nesúhlasím. No a napokon, pre deti do 2 rokov je to zdarma, takže nemáte čo stratiť keď tam zavítate:).


Penzión na kopci

Táto reštaurácia možno nie je na prvý pohľad TOP štiavnická atrakcia ale ak sa chcete dobre najesť s malým dieťaťom, za mňa je to jednoznačne najlepšia voľba! Je to reštaurácia s najkrajším výhľadom! Z jednej strany na Kalváriu, z druhej strany z terasy na mesto. Pred reštauráciou je obrovské parkovisko, čo je v Štiavnici už naozaj rarita a hneď potom ako vystúpite z auta vás privíta pekné detské ihrisko.

Ale tá najväčšia výhoda je, že v reštaurácii máte možnosť sedieť priamo vo veľkom detskom kútiku! Neviem ako ostatní rodičia, ale my sme momentálne vo fáze, že sa nevieme v nijakej reštaurácii najesť bez toho, aby sme Sabínku po chvíli nemuseli naháňať. A detský kútik je pre nás vykúpenie. Hlavne ak poruke nemáme nejakú aupairku v podobe svokry či sestry :D.

Kaviareň DIVNÁ PANI

Tak toto je klasické lákadlo pre turistov. Ja vlastne ani neviem prečo sem turisti radi chodia. Možno kvôli názvu, alebo kvôli tomu, že je naozaj „divne“ zariadená alebo kvôli najrozsiahnejšiemu menu, aké som v akejkoľvek štiavnickej kaviarni čítala alebo kvôli veľkému výberu koláčov…Ktovie. Každopádne je tam takmer vždy plno. Ja som tam išla prvýkrát tiež preto, lebo Google písal, že to treba vidieť. A páčilo sa mi tam.

Potom som tam však pár rokov nebola, a teraz som sa tam vrátila aj so Sabínkou. A zistila som, že je tu opäť úžasný detský kútik, v ktorom sa tiež v podstate dá sedieť a vidieť na dieťa. Jediné mínus (aspoň pre mňa ako rodiča akčného dieťaťa) je to, že hneď pri kútiku sú schody, ktoré vedú na WC. A že to teda našu Sabínku sakra láka! 😀

Takže milí milovníci Slovenska a Banskej Štiavnice, verím, že tieto tipy vyskúšate, prípadne mi pošlete nejakú recenziu ako sa vám páčilo 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *