Časť štvrtá – rob, čo chceš alebo druhý trimester

Druhý trimester sa nazýva aj najlepším. Tie, ktoré sa v prvom trimestri často pozerali do záchodovej misy, by sa už mali cítiť lepšie, malo by vám opäť začať chutiť jesť, ak sa rozhodnete cestovať, tak tento trimester je ten správny a mali by ste si naplno užívať svoje rastúce bruško. 

Áno, je na tom niečo pravdy. Moje podivné každovečerné stavy únavy a nechutenstva naozaj odišli a začala som normálne jesť. No dobre, celkom normálne to nebolo, keďže môj príjem cukru sa aspoň zdvojnásobil a ku koncu druhého trimestra zrazu brucho začalo rýchlo rásť. A tým sa tiež začalo aj moje trápenie s názvom „Nemám si čo obliecť!“ Dobre, to si každá hovoríme často, ale tentokrát to bolo naozaj!…„Normálne rifle“ mi boli na bruchu už úzke, zatiaľ čo tie tehotenské mi boli ešte voľné. Tak som toto obdobie prežila poväčšine v legínach stiahnutých pod bruchom alebo v šatách, pod ktorými som skrývala silonky nastrihnuté na bruchu 😀 Apropo…tehotenské oblečenie!…Pripravte si peňaženky! Neviem z akého dôvodu, ale je asi 2x tak drahé ako „normálne“. Ja osobne som pár kúskov (najmä nohavíc) kúpila, ale až neskôr som zistila, že vlastne netreba vyhadzovať peniaze za tehotenské oblečenie, keď stačí kúpiť veľkosť o číslo-dve väčsiu a dá sa to zvládnuť bez veľkých strát :).

V tomto trimestri sme sa tiež rozhodli aj trošku pocestovať a urobili sme si výlet do Londýna. Mala som obavy, ale doktorka povedala, že do 26 tt je to bezpečné, tak som si povedala, že po narodení bábätka tak skoro asi nikam nepôjdem, tak sme teda išli. Let som zvládla v pohode, akurát sme sa tam veľa nachodili a k večeru ma boleli nohy, ale to asi s tehotenstvom nemalo nič spoločné.

Začínala sa konečne jar a ja som mala pocit, že do pôrodu je ešte stále veľmi ďaleko, no tešila som sa, že už môžem odložiť zimný kabát, ktorý som už ledva zapla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *