Časť siedma – ďalšie vecičky

Minule som vám ospevovala náš kočík a dnes vám napíšem o ďalších vecičkách, ktoré je celkom fajn, keď si pre nového člena rodiny zaobstaráte. Ideálne ešte pred jeho narodením of kors. Začnem teda hneď ďalšou nevyhnutnoťou, a tou je:

Postieľka

Na postieľku som mala tieto nároky:

  •  aby bola biela,
  • aby mala odnímateľný bok (dobre som šípila, že sa nám to bude hodiť),
  • aby mala štandardné rozmery 120×60 (mala som to v spálni presne vyrátané),
  • aby nemala plné čelá (chcela som na bábätko vidieť z každej strany).

Nechcela som nič luxusné, a preto som začala hľadať v IKEA. A našla som!

Túto:

Postieľku stále využívame aj keď náš prírastok sa s ňou už tak nekamoší. Hlavne odkedy sme ju dali nižšie :-/. Stále je pekná, ako nová a ako jediné mínus vidím, že má iba dve polohy. Tá „horná“ by mohla byť pre novorodenca ešte vyššia a potom mi chýba ešte nejaká stredná, keď bábätko už sedí ale ešte nestojí. Keďže u nás sa veľa uspáva na rukách a potom O-PA-TR-NE pokladá do postieľky, čím vyššia poloha, tým väčšia šanca položiť do postieľky bez zobudenia :D.

Pri postieľke ešte chvíľu zostanem, pretože aj matrac je celkom veľká téma. Niekde sme sa s Harveym dočítali, že novorodenec by mal mať tvrdší matrac. Potom sme hútali nad materiálom a keďže aj naše matrace boli celkom pôrod, nechala som to viac-menej na Harveyho. Nakoniec vybral kokosovo-pohánkový molitanový matrac. Znie to ako eko-bio-raw ale nie je to až také zlé :). Trošku si treba zvyknúť na pach pohánky alebo ho otočiť na kokosovú stranu a spinká sa ako v bavlnke :).

Vanička

Tu vás sklamem, žiadny špeci kýblik, žiadne požiadavky…Zdedila som ju po sestre a po synovcovi, ktorý má dnes už 16 rokov :D…a zvládli sme to.

Videopestúnka 

(nejako mi je to slovo smiešne ale dobre). Tu som mala preferenciu iba jednu, nech tam je aj kamera. Keď už je taká možnosť. Máme túto:

Najprv sme vlastnili podobnú ale starší model, ktorú sme „zdedili“. Tá však u nás skončila svoju životnú púť, a potom sme začali skúšať iné značky a typy. Žiadna sa však tejto nevyrovnala. Nedám na ňu dopustiť! Dobrý obraz, kvalitný zvuk, dosah 300m…paráda. Pre tých, ktorí sa rozhodujú či aj s kamerou či bez…U nás to pomohlo, keď sa bábätko začalo mrviť, mohla som skontrolovať, či ma otvorené oči a podľa toho usúdiť, či treba za ním ísť alebo nie. Keby už plakalo, bolo by neskoro. A čím sa viac hýbe a čím viac spí na posteli, tým viac kameru využívame. Takže za mňa vrelo odporúčam!

Prebaľovací pult

Ten som veľmi chcela ale ako som špekulovala, tak som špekulovala, tak som ho ani do spálne ani do kúpeľne nevedela zakomponovať. Nakoniec sme dostali „prenosný“ prebaľovací pult, ktorý som položila na práčku a využívame ho dodnes.

Určite som nespísala všetky „komponenty“, ktoré sme pred príchodom bábätka zaobstarali ale myslím, že nejakým sa ešte budem venovať neskôr. Na teraz však túto tému uzatváram, v časti „Tipy na dobré vychytávky“ prikladám linky a v ďalšej časti vám opíšem onen magický okamih – pôrod!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *