Časť dvadsiata tretia – Keď šoféri naštartujú…

Neviem ako iní rodičia, ale my sme so Sabínkou od malička pomerne často cestovali autom. Jej prvá dlhšia cesta (2 hodiny) bola keď mala asi 6 týždňov. A tak nejako prirodzene prišlo, že ma začala zaujímať téma: Autosedačka.

Pred Sabínkiným narodením som o autosedačkách vedela asi to, že sú potrebné, a že keď je dieťa malé, cestuje v tzv. vajíčku. Tak som teda ako umná a šetrná matka kúpila kočík 3v1 (čo som neskôr oľutovala ale o tom som už písala v časti o kočíku), ktorý obsahoval aj vajíčko – paráda! V tomto vajíčku sa mala voziť tuším do 11 kg, čiže približne do niečo vyše roka. Vyzeralo takto:

Tak sme si teda s ním jazdili, až kým sme cca v polroku nezistili, že jej je to vajíčko tesné na ramienkach. Všetky vložky sme už z neho vybrali, no nepomohlo to. Chtiac nechtiac sme teda museli otvoriť otázku väčšej autosedačky. Ako neskúsená v tejto oblasti som to riešila facebookovou anketou.

Z tejto ankety vyšiel prekvapivý výsledok. Otočná sedačka s isofixom! Wau! Otočná! A čo je to ten isofix? Bolo to pre mňa toľko nového. Určite som chcela isofix. A určite otočnú autosedačku. Jednoznačne to uľahčuje nakladanie a vykladanie dieťaťa z auta. A tiež polohovateľnú, keďže v autosedačke v aute hlavne spala.

Napokon padlo rozhodnutie na autosedačku slovenskej značky PETITE&MARS Reversal II Isofix Grey. V podstate jej nemám čo vyčítať. Používali sme ju v protismere do 15 mesiacov a v smere jazdy ju používame dodnes. Sabínka má takmer 4 roky. Jediné, čo by som jej vytkla je, že niekedy som mala pocit, že sa trochu hýbe a nesedí pevne.

Pomaly sa však začínam obzerať po novej autosedačke, a preto sa tentokrát na vás obraciam s prosbou o pomoc. Rozhodujem sa medzi osvedčenými značkami ako Britax, Cybex ale zaujala ma tiež pre mňa doteraz neznáma značka Avionaut. Tiež zvažujem, či ešte isofix a či polohovateľná, ktorých je v skupine od 18kg žalostne málo. Tak ak máte niekto dieťa v tomto veku a staršie, rada uvítam nejaké tipy :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *